Informacje na temat pogrzebu księcia Filipa

 


Pojawiły się informacje, które podała Rebecca English. Pogrzeb Jego Królewskiej Wysokości odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia o godzinie 15 w Kaplicy Świętego Jerzego na Zamku Windsor.  Na początku będzie minuta ciszy, ku pamięci księcia. Na uroczystości będzie 30 osób - królowa, dzieci, wnuki, a także pracownicy, którzy długo pracowali dla księcia. Podczas pogrzebu będzie też książę Harry, ale bez żony, gdyż lekarze zabronili Meghan lecieć w tak zaawansowanej ciąży.  Na pogrzebie będzie wiele elementów wojskowych. Co ciekawe królowa, tak jak reszta żałobników pójdzie za trumną.  Pogrzeb będzie transmitowany, ale najprawdopodobniej nie będzie tłumów pod kaplicą. Trumna księcia zostanie złożona w prywatnej kaplicy królowej.

Nadal nie dowierzam, że książę nie żyje. Nie dociera to do mnie. 

8 komentarzy:

 1. Każdy się tego spodziewał, ale to nadal jest wielki szok. Tak naprawdę najleoiej zdamy sobie z tego sprawę gdy zobaczymy pogrzeb.

  J.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za info, ale godzina 15 czasu brytyjskiego czy polskiego? To różnica.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasu brytyjskiego. W Polsce pogrzeb zacznie się o 16.

   Usuń
  2. O godzinie 15:00 czasu lokalnego.

   Usuń
 3. Podano, ze wszyscy poza królową pójdą za trumną.

  OdpowiedzUsuń
 4. Meghan niczego nie zabrobiono, a doradzono, i nie lekarze, a lekarz ;) "Meghan, who is pregnant with the couple’s second child, has been advised by her physician not to make the trip to the U.K."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są anglojęzyczne źródła, gdzie piszą o lekarzach i zabraniających. Pewnie stamtąd autorka wzięła tę informację.

   Usuń
  2. haha nie bądź naiwna- po tym co zrobiła rodzinie wywiadem i jak umilili życie Filipowi, królowej i całej rodzinie (zwłaszcza teraz jak wiadomo, że to był umierający człowiek!) po prostu nie ma tam wstępu. Królowa była tak wyrozumiała i pozwoliła Harremu na lans na pogrzebie (bo do tego się sprowadzi) pokazała klasę, ale nie jest głupia i nie zapomni im tego. ciaża była dobrą wymówką dla obu stron

   Usuń

Copyright © Brytyjska Rodzina Królewska , Blogger